Powrót rurek

Konia z rzędem temu, kto nadąży za zmieniającymi się trendami w temacie damskich spodni. Modowy top w tym zakresie co sezon praktycznie się zmienia. Najpierw popularne były spodnie obcisłe, później oddały pola modelom luźniejszym: alladynkom, spódnico-spodniom czy szerokim dżinsom pożyczonym od chłopaka (tzw. boyfriendy). Po kilkusezonowej przerwie do łask wracają spodnie-rurki.
Spodnie typu rurki nie są dla wszystkich, choć nie do końca zgodzić się należy z opinią, że mogą je nosić wyłącznie bardzo szczupłe i wysokie dziewczyny. Rurki będą idealne dla drobnych, filigranowych osób, choć  te niższe pamiętać powinny o podkreślaniu nóg, by nie skrócić optycznie sylwetki. Najlepsze będą spodnie proste i gładkie, pozbawione przetarć i printów. Najlepszym wyborem będą też spodnie w ciemnej barwie, gdyż dzięki nim noga optycznie wydaje się dłuższa.
Panie noszące większe rozmiary również nie muszą rezygnować z tego kroju spodni. One również jednak powinny wybierać te wykonane z gładkich materiałów. Wzory i dziury poszerzą dodatkowo nogi. Kobiety „plus size” powinny także zdecydowanie odrzucić wszystkie jasne barwy. Granaty, czernie i ciemne brązy – to idealna paleta kolorystyczna. Wybierając buty w tym samym kolorze co spodnie, optycznie wysmukla się nogi, zatem jest to również trik polecany puszystym paniom. Najbardziej korzystne będą w tym przypadku spodnie z podwyższonym stanem, które ukryją wystający brzuch.
Spodnie-rurki nosić mogą również kobiety narzekające na brak wyraźnego wcięcia w talii. Aby zamaskować ten mankament, wystarczy wybierać spodnie z podwyższonym stanem i zakładać je do krótkich topów lub bluzek, podkreślając talię paskiem.
Jeśli zaś kobieta nie ma problemów z sylwetką, może pozwolić sobie na więcej szaleństwa przy wyborze koloru czy też ozdobników. A będzie w czym poszaleć, ponieważ firmy odzieżowe proponują nowe odsłony klasycznych rurek. Proponują między innymi kolorowe spodnie, głównie w barwach ciepłych (żółty, pomarańczowy, bordowy, fioletowy, śliwkowy, bordo), ale także w pastelach (miętowy, różowy, limonka). Na sklepowych wystawach odnajdziemy też spodnie-rurki w intensywnych wzorach, z wykorzystaniem motywów geometrycznych i abstrakcji. Swoje zastosowanie znalazły także wzory hippisowskie: na spodniach występują jako mozaika rozlanych barw. Z trendów wcześniejszych znamy już doskonale motywy kwiatowe. Powracają one teraz na spodniach, używane jako wzór typowo kwiatowy lub z użyciem grafik wyobrażających liście. Takie spodnie występują zarówno w stonowanej, jak i intensywnej tonacji kolorystycznej.
Pamiętać należy o jednym: wszelkie szaleństwo kolorystyczne dopuszczalne jest raczej w przypadku posiadania nienagannej sylwetki. Duże wzory zawsze powiększają obszar, na którym się znajdują.
Jak więc widać, wbrew obiegowej opinii rurki wcale nie są fasonem trudnym. Dżinsy krojone w tym stylu są wręcz uniwersalne: założone do białej koszuli nadają się do pracy, zestawione z połyskliwym topem są doskonałą propozycją na randkę czy do klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *