Kto może nosić szorty?

Szorty to trudny i niebezpieczny element garderoby. Nie każda kobieta może pokusić się o ich założenie, te zaś, które mogą sobie pozwolić na taki strój, powinny dokładnie przemyśleć, w jaki sposób zestawić je z innymi częściami garderoby. Nieumiejętny dobór kompletu może bowiem sprawić, że całość zostanie przestylizowana. W zależności od dodatków możemy wyglądać zbyt wyzywająco lub nadać sobie look wprost z sali gimnastycznej. Warto jednak zadać sobie trud odpowiedniego skomponowania ich, gdyż stanowią niezwykle urocze zastępstwo dla krótkich spódniczek. Idealne na gorące dni sprawdzą się także w chłodniejsze dni, jeśli zestawimy je z grubszymi rajstopami i kozaczkami.
Aby móc nosić szorty, spełnić należy podstawowy warunek: mieć jędrne i szczupłe nogi. Nie muszą to być kończyny jak z wybiegu modowego, jednak zbędne krągłości w tym przypadku będą wykluczające. Jedynie mocno wycięte fasony są zarezerwowane dla posiadaczek nienagannej figury i niebotycznie długich nóg.
Panie obdarzone krągłymi biodrami i pupą powinny wybierać szorty wykonane z jednobarwnych i sztywnych materiałów, które utrzymają ciało w ryzach. Niektórzy producenci z myślą o takich kształtach proponują specjalne modele z wszytymi zakładkami. Sprytnie ukryją one krągłości, zdecydowanie warto zatem sięgnąć po nie przynajmniej w przymierzalni. Dla kobiet, których bolączką jest z kolei pupa zbyt płaska i biodra niezbyt szerokie, najlepiej nadają się krótkie spodenki z pasem na wysokości talii. Dzięki takiemu odszyciu te strategiczne miejsca stają się optycznie większe i okrąglejsze. Także szorty luźniejsze, ozdobione marszczeniami, falbankami i drapowaniami dedykowane są osobom zmagającym się z niezbyt krągłą, wręcz chłopięcą figurą. Poszerzą one biodra i dodadzą kobiecości.
Umiejętny dobór szortów pozwoli także ukryć zbyt krótkie nogi. W tym przypadku sprawdzą się modele zaprasowywane w kant: pionowa linia widoczna na spodenkach wydłuża bowiem nogi. Dobrym pomysłem są także spodenki z wysoką talią: nie tylko ekstremalnie wydłużają nogi, ale także eksponują wąską talię, zaznaczając wcięcie na tej wysokości.
Aby uniknąć ryzyka wymienionego na początku tekstu, czyli zapobiec wulgarnej stylizacji, jednocześnie zaś nie wyglądać jak na nadbałtyckiej plaży, warto łączyć elegancję z dziewczęcością. Krótkie spodenki można połączyć z koszulą i żakietem – jest to zestawienie sprawdzające się zarówno wiosną i latem, jak i w wydaniu zimowym. Wówczas warto połączyć szorty z grubszymi jednolitymi rajstopami i eleganckimi kozakami. Zaznaczyć należy koniecznie, że łączenie krótkich spodenek z cienkimi rajstopami oraz – o zgrozo! – kabaretkami od dawna balansuje na granicy dobrego smaku. Lepiej nie zakładać do nich również seksownych butów na obcasie – to zbyt dosłowne. Lepszym wyborem są balerinki, dodające całej stylizacji zwiewnej dziewczęcości. Do szortów pasują również sandałki na koturnie lub delikatnym obcasie. Nigdy nie należy zakładać do nich sportowych butów za kostkę, gdyż w niekorzystny sposób skracają one nogi.
Ostatnia uwaga: w szortach po prostu trzeba się dobrze czuć. Najważniejsza jest pewność siebie. Jeśli jej zabraknie, lepiej szortów nie nosić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *