Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Losy każdego człowieka w trakcie jego istnienia są przewrotne. Życie bowiem pisze różne scenariusze, raz lepsze, raz gorsze, a my nie zawsze mamy na nie wpływ. Jednak nie możemy biernie przyglądać się kolejom swojego życia i przystawać na wszystko takie, jakie jest. Nie jesteśmy przecież aktorami rodem z antycznego greckiego dramatu, gdzie fatum trapiło każdego człowieka i nie było od niego żadnej drogi ucieczki. Przy dzisiejszych możliwościach i mnogości opcji możemy postarać się zmieniać nasze życie oczywiście na lepsze, tak, by każdego poranka budzić się z uśmiechem na twarzy i niczego nie żałować.

Po pierwsze – zmień swoje nastawienie

Niektórzy mówią, że nasze życie jest takie, jakim je sami tworzymy. I oczywiście jest w tym spore ziarno prawdy. By znacznie zmienić swoje życie trzeba przede wszystkim zmienić swoje nastawienie do życia. Jeżeli ciągle narzekamy, jesteśmy marudami, nic nam się nie podoba, wszystko jest na nie i nie potrafimy cieszyć się z choćby małych, ale dobrych rzeczy, które dzieją się dookoła nas to znak iż nasze nastawienie do życia nie jest najlepsze. Oczywiście z typowego pesymisty nie zrobimy nagle optymisty, ale możemy się postarać o realistyczny pogląd na życie, które wedle powiedzenia kołem się toczy i jeżeli jednego dnia jest źle, następnego może być już tylko lepiej. Ludzie, którzy widzą szklankę do połowy pełną żyją dużo dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem i samopoczuciem, niż ci którzy uważają ją za do połowy pustą. Każda bowiem sytuacja niesie za sobą dobre strony, nawet ta, która na pierwszy rzut oka wydaje nam się straszna i najgorsza. Człowiek uczy się na błędach, a ten, kto ich nie popełnia po prostu nie żyje. Zmiana swojego nastawienia do życia oczywiście nie jest taka prosta. Szansa, iż pewnego dnia obudzimy się i już będziemy pozytywnie nastawieni do świata, jeżeli wcześniej było totalnie odwrotnie jest niestety bardzo mała. Taki proces jest dość długotrwały i nie zmieni się na pstryknięcie palcem.

A może zmiana fizyczna?

Niemalże każda kobieta, która pragnie coś zmienić w swoim życiu zaczyna od zmiany swojej fryzury, bowiem to właśnie ona rzuca się w oczy najbardziej. Jasne blondynki często decydują się na zostanie szatynkami, a brunetki zmieniają się w drapieżne rude lwice. Z krótkich kosmyków dzięki metodzie przedłużania uzyskać można dłuższe, z długich krótkie, a kręcone z łatwością można zmienić na wyprostowane i na odwrót. Takie pozornie małe czynności mogą zmienić nasze nastawienie do życia, sprawić, że staniemy się delikatniejsze, odważniejsze czy w końcu zaczniemy walczyć o swoje. Popularną zmianą fizyczną, która wpływa na nas całościowo, nie tylko pod względem fizycznym, jak i mentalnym jest zmiana wagi, zazwyczaj polegająca na traceniu zbędnych kilogramów. Zazwyczaj bardzo ciężko jest się zmobilizować do ćwiczeń i zdrowej diety, jednak kiedy już nam się uda, efekty mogą być naprawdę fenomenalne. Sprawi to, że nie tylko my same będziemy się czuć lepiej we własnej skórze, ale i całe społeczeństwo będzie nas postrzegało całkiem inaczej, niż do tej pory, co dla niektórych może być zbawienne w skutkach, po latach bycia niezauważalnym.

A może zmiana dotychczasowego stylu życia?

Jeżeli dotąd według nas w naszym życiu czegoś brakowało, może warto poszukać czego. Dla niektórych może być to rozpoczęcie uprawiana nowego sportu, czy tańca, poszukiwania miłości, szczęścia, podróże w odległe i dotąd słabo odkryte regiony czy po prostu spędzanie większej ilości czasu z rodziną i przyjaciółmi, co uszczęśliwi nie tylko nas, ale i naszych bliskich, którzy być może tęsknili za naszą częstszą obecnością. Bardzo odświeżająca może być także zmiana dotychczasowej pracy, szczególnie jeżeli ta nas nie satysfakcjonowała, jednak w dzisiejszych czasach może nie być to zbyt proste zadanie, ale przecież żyje się tylko raz i warto jak najlepiej wykorzystać każdą minutę, którą mamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *