Jak dobrze wybrać kosmetyki do makijażu twarzy?

Odpowiedni makijaż jest bardzo istotnym elementem dnia każdej kobiety. Potrafi odpowiednio ukryć różnego rodzaju mankamenty twarzy, a zarazem pokreślić wszystkie najważniejsze jej atuty. Najlepszy efekt można uzyskać, stosując dobrze dobrane kosmetyki do makijażu. Należą do nich między innymi podkłady, korektory czy pudry. Warto również pamiętać o różnych akcesoriach ułatwiających korzystanie z nich.

Podkład

Na podkład warto zwrócić szczególną uwagę, ponieważ jest on w stanie nadać skórze efekt nieskazitelnej cery. Bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze tego typu kosmetyków do makijażu jest dobranie ich do aktualnej pory roku. Ma to wpływ przede wszystkim na sposób, w jaki będzie on zachowywał się na powierzchni skóry. W zimie krycie powinno być bardziej intensywne, zapewniając pożądane zamaskowanie wszystkich niedoskonałości oraz odpowiednią ochronę przed mrozem. Latem jest ono z kolei zazwyczaj bardziej delikatne i lekkie, aby uniknąć nadmiernego obciążenia. Zbyt ciężki podkład mógłby łatwo się rozpłynąć pod wpływem wysokiej temperatury oraz obecności dodatkowego kremu z filtrem.

Korektory

Stosowanie korektora pozwala na zamaskowanie wszelkich niedoskonałości. Dotyczy to nie tylko wyprysków, ale również cieni pod oczami. Rodzaj wybranego korektora powinien być uzależniony nie tylko od indywidualnych upodobań, ale również typu niedoskonałości wymagających ukrycia. Beżowy najlepiej sprawdza się do korekcji sińców, plamek oraz wyprysków. Uważany jest za najbardziej uniwersalny, jednak warto dobierać odcień dużo jaśniejszy od podkładu. Korektor zielony pozwala na zatuszowanie zaczerwienień, spowodowanych na przykład pękniętymi naczynkami lub trądzikiem. Żółty może zatuszować niebiesko-fioletowe sińce oraz nieestetyczne żyłki, natomiast różowy skutecznie ukrywa przebarwienia posłoneczne. Korektory mogą mieć różną postać. Produkty dostępne w sztyfcie dość trudno się rozcierają, z uwagi na gęstą konsystencję. Płynne korektory zwykle wyposażane są w aplikator, co ułatwia rozświetlanie skóry. Kremowe natomiast najlepiej wykorzystać do ukrywania niedoskonałości.

Pudry i pędzle do ich nakładania

Aby dobrze dobrać puder do cery, należy najpierw dokładnie określić jej rodzaj. Wyróżniamy między innymi skórę mieszaną, normalną, tłustą, suchą czy trądzikową. Odpowiednie dobranie pudru do rodzaju cery pozwala na lepsze zatuszowanie wszelkich niedoskonałości, a także uzyskanie dodatkowej ochrony. Ten rodzaj podkładu wymaga idealnego dopasowania do kolorytu skóry, co pozwala na usunięcie efektu maski oraz nienaturalnego wyglądu. Problemy z trądzikiem, sińcami lub innymi przebarwieniami rozwiązać można poprzez dodatkowe zastosowanie korektora. Aby uzyskać pożądane zmatowienie oraz nieskazitelność cery, warto zdecydować się na puder sypki. Nakładać należy go odpowiednio przyciętym oraz wyprofilowanym pędzlem. Zazwyczaj wybierane są dość płaskie, grube i posiadające półokrągły kształt akcesoria. W celu zwiększenia większej precyzji przy matowieniu twarzy, można zdecydować się na pędzel delikatnie ścięty po bokach.

Portal Embryolisse.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *